Fundusz Bitcoin 3iQ stara się sprzedać do 1 mln jednostek na kanadyjskiej giełdzie

Zarządzający inwestycjami z siedzibą w Toronto, 3iQ Corp., stara się pozyskać dodatkowe fundusze poprzez podjęcie oferty skarbowej dla swojego notowanego na giełdzie funduszu Bitcoin Code Fund (QBTC.U), notowanego na giełdzie w Toronto.

W opublikowanym dzisiaj oświadczeniu szczegółowo opisującym podział inwestycji podano, że fundusz zarządzany przez 3iq sprzedaje do 1 050 000 jednostek klasy A, aby zebrać około 25 200 000 C $, czyli około 19,3 miliona USD

Jednostki klasy A będą oferowane po cenie 24,00 CAD za sztukę, korzystnej cenie niż wczorajsze zamknięcie na TSX na poziomie 30,38 CAD. Zamknięty fundusz bitcoin 3iQ początkowo oferował jednostki klasy A i F po 10 USD za sztukę. Aby przyciągnąć coraz więcej kupujących, nie było limitu minimalnych zakupów.

„Oferowana cena Jednostki Klasy A została ustalona tak, aby nie rozwodniać ostatnio obliczonej wartości aktywów netto na Jednostkę Klasy A w dniu 5 listopada 2020 r., Plus opłata Agenta za jednostkę i koszty oferty” – mówi spółka wyjaśnia.

Pomimo obrotu na kanadyjskiej giełdzie i obsługiwanej przez kanadyjską firmę zarządzającą funduszami inwestycyjnymi 3iq Corp, wartość inwestycji jest denominowana w dolarach amerykańskich.

3iQ zarządza już dwoma prywatnymi funduszami inwestycyjnymi – 3iQ Bitcoin Trust i 3iQ Global Cryptoasset Fund – które rozpoczęły działalność jako oferta prywatna dostępna tylko dla akredytowanych i instytucjonalnych inwestorów w Kanadzie. Wcześniej w tym roku 3iQ ogłosił połączenie 3iQ Bitcoin Trust z The Bitcoin Fund i rozprowadza jednostki klasy B funduszu zgodnie z prospektem.

Produkty notowane na giełdzie zapewniają akcjonariuszom bezpośrednią ekspozycję na wartość bitcoinów.

Fundusz inwestycyjny bez możliwości wykupu ma również na celu osiągnięcie wzrostu wartości kapitału poprzez długoterminową strategię holdingową

Po odwołaniu 3iQ uzyskało wcześniej zgodę Ontario Securities Commission na zaoferowanie swojego funduszu Bitcoin inwestorom kanadyjskim . We wrześniu wprowadził również swój fundusz Bitcoin na Gibraltarską Giełdę Papierów Wartościowych, co miało na celu poszerzenie bazy inwestorów poza pierwotny zakres notowań w Kanadzie.

Aby wesprzeć fundusz, 3iQ powiedział, że porusza kwestie cen, powiernictwa, audytu oraz interesu publicznego w regulowanym funduszu inwestycyjnym. Działa jako zarządzający inwestycjami i portfelem funduszu, podczas gdy giełda kryptowalut Gemini Trust z siedzibą w Nowym Jorku będzie pełnić funkcję depozytariusza bitcoinów znajdujących się w funduszu.

3iQ nawiązał również współpracę z firmą zarządzającą aktywami, firmą VanEck, w celu opracowania benchmarku Bitcoin we współpracy z VanEck’s MV Index Solutions, regulowanym dostawcą indeksów w zakresie opracowywania indeksów kryptowalut i serii danych.